Jack O’ lantern czyli pumpkin lantern

Z okazji święta Halloween tradycją stało się stawianie w oknie, w drzwiach lub przed domem latarni wykonanych z dyni.

Historia Halloweenowych latarni wywodzi się z Irlandii. Kiedyś jednak nie wykorzystywano do tego celu dyni. Niegdyś robiono je z brukwi, buraków czy rzepy. W Europie nie znano ziemniaków i dyni, aż do odkrycia Ameryki. To właśnie Brytyjczycy zmienili rzepę z Jack O' lantern na dynię (pumpkin lantern), która była większa i łatwiej było w niej rzeźbić.

Jak głosi legenda nazwa latarni wywodzi się od mężczyzny o imieniu Jack, który aby się wzbogacić wykorzystywał każdą okazję. Pewnego dnia Jack spotkał diabła, który chciał kupić jego duszę oferując mu w zamian bogactwo. Mężczyzna zgodził się i niedługo przed dniem Halloween diabeł przyszedł odebrać jego duszę. Jack jednak chciał przechytrzyć Lucyfera i podstępnie udało mu się go uwięzić. Niedoszły bogacz zmarł 31 października, jednak ze względu na swoją chciwość nie mógł wstąpić do nieba, nie dane było mu również wstąpić do piekła, gdyż zakpił z diabła. W konsekwencji błąka się po ziemi z latarnią, aż do dnia sądu ostatecznego.

A czy wy macie już swoją pumpkin lantern ?     

W naszej ofercie mamy najlepszej jakości noże kuchenne, duży wybór noży do zdobień (nóż dekoracyjny, nóż dekoracyjny V, nóż dekoracyjny kanałowy poziomy, nóż do dekorowania kanałowy pionowy), obieraczki, zestaw do carvinguwydrążacz okrągły, owalnywiele więcej ... wszystkie niezbędne produkty do wydrążenia dyni znajdziecie na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy do zakupu :)

Happy Halloween !

 

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl