5 września - Międzynarodowy Dzień Bekonu 0

Już 5 września świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Bekonu. Wysokokaloryczny i tłusty przysmak znany jest od wieków, a w Polsce oficjalnie zarejestrowanych jest 25 potraw i przetworów z boczku jako “produkty tradycyjne”. Na listę wpisano między innymi: Boczek wiejski z Proszówek, Boczek tradycyjny z Czernichowa czy Boczek w słoju z Górna.

czytaj całość »

Melamina w gastronomii 0

W gastronomii melamina stanowi coraz bardziej popularny materiał używany do wyrobu naczyń. Melamina jest trwalsza, odporna na uszkodzenia i doskonale odwzorowuje inne materiały typu porcelana bądź drewno.

czytaj całość »

W czym podać drinki, a w czym koniak? 0

Dobór odpowiedniego szkła do spożywanego trunku jest często utrapieniem dla barmanów-amatorów oraz podejmujących gości pań domu. Co ciekawe, również w barach, pubach czy restauracjach niejednokrotnie alkohol czy sok podawane są w niewłaściwych szklankach. A ma to późniejszy wpływ zarówno na prezentację trunku, jak i jego smak oraz aromat. Jak zatem wybrać odpowiednie szkło do serwowanego napoju? Spieszymy z pomocą! Przedstawiamy Państwu krótki poradnik, który raz na zawsze rozwieje Państwa wątpliwości.

czytaj całość »

W czym serwować piwo? 0

Szkło, w którym serwujemy piwo ma ogromne znaczenie dla jego odbioru konsumenckiego. Szczególnie dziś, w dobie rewolucji piwnej w Polsce, kiedy na rynku pojawia się mnóstwo różnych odmian i stylów piwnych. Mówi się, że szkła do piwa jest ponad 300 rodzajów, my przedstawimy te najpopularniejsze. Jakie szkło do piwa

czytaj całość »

Nylon 6.6 0

NYLON 6,6 - materiał z którego nasi kooperanci we Włoszech produkują wiele ciekawych rzeczy przydatnych w Twojej kuchni.

 

Chcesz sprawdzić jakie? Zajrzyj koniecznie do artykułu.

czytaj całość »

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl