Nowości
MOCASSINO BLACK
MOCASSINO BLACK
129,00 zł
szt.
MOCASSINO WHITE
MOCASSINO WHITE
129,00 zł
szt.
Obuwie ochronne ZOCCOLO BLACK
Obuwie ochronne ZOCCOLO BLACK
129,00 zł
szt.
Obuwie ochronne ZOCCOLO WHITE
Obuwie ochronne ZOCCOLO WHITE
129,00 zł
szt.
Promocje
Szklanka do piwa 12 szt. poj. 280 ml
Szklanka do piwa 12 szt. poj. 280 ml
22,99 zł 15,99 zł
szt.
Sabot Steelite czarny Portwest
Sabot Steelite czarny Portwest
119,00 zł 107,00 zł
szt.
Spodnie kucharskie BARNET
Spodnie kucharskie BARNET
64,00 zł 59,00 zł
szt.

Patelnie żeliwne

Patelnia żeliwna to jedna z najcięższych patelni dostępnych na rynku. Niejednokrotnie jej waga odpowiada jakości, przekłada się także na stabilność. Grube dno sprawia, że potrawy przygotowane na patelni nie stygną szybko i można bezpośrednio z nich serwować dania. Polskie patelnie żeliwne wykonane tylko i wyłączenie z żeliwa można używać w piekarnikach oraz na większości rodzajach kuchenek.

Czytaj dalej

 

Patelnie żeliwne nagrzewają się w krótkim czasie i utrzymuje długo temperaturę. Jednocześnie dość długo stygną, jednak w tym czasie nie wolno ich zalewać zimną wodą, ponieważ takie działanie może spowodować pęknięcie struktury materiału na skutek szoku termicznego. Należy się także wystrzegać podlewania potraw podczas obróbki termicznej zimnym sosem czy bulionem. To samo dotyczy warzyw oraz mięsa nakładanych na patelnię, powinny mieć pokojową temperaturę. Pamiętajmy także, iż patelnia żeliwna nie lubi kwaśnych składników, dlatego aby uniknąć odbarwień wystrzegajmy się przechowywania na patelni produktów zawierających ocet, pomidory lub cytrynę itp.

Naczynia żeliwne poddawane są procesowi oksydowania, który przeciwdziała rdzewieniu. Pomimo tego patelnie tego typu nie powinny być myte przy użyciu zmywarki, wskazane jest mycie ręczne. Celem konserwacji, od czasu do czasu należy przetrzeć suchą patelnię olejem. Odpowiednio użytkowana patelnia żeliwna to zakup na długi czas, wiele osób twierdzi, iż są to patelnie długowieczne.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą patelni żeliwnych, dostępne są patelnie o różnych średnicach, kształtach oraz powierzchni, ponieważ oprócz tradycyjnych modeli gładkich posiadamy także patelnie ryflowane. Grillowa patelnia żeliwna to hit wśród naczyń żeliwnych, nadaje charakterystyczny wzór paseczków na mięsie bądź warzywach. Nowością jest dwustronna, wielofunkcyjna płyta żeliwna z powierzchnią gładką oraz ryflowaną. Płyta o wymiarach 48x26cm posiada dużą powierzchnię roboczą, może być stosowana także w piecach konwekcyjno-parowych. Jest doskonałą alternatywą dla patelni żeliwnej, dodatkowo z uwagi na brak rączki, nie zajmuje dużo miejsca.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl