Fingerfood – przekąska na jeden kęs

Pojęcie 'fingerfood' rozpowszechnione zostało w latach 80. XX wieku. Moda ta zagościła na polskich koktajlach, bankietach i przyjęciach stosunkowo niedawno, jednak już zgromadziła rzeszę fanów. Podawanie jedzenia w ten sposób jest nie tylko trendy, ale również dostarcza wiele przyjemności.

Fingerfood to doskonały rodzaj przekąsek zarówno na małe spotkanie towarzyskie, jak i wielki bankiet. Idea stworzenia niewielkich porcji potraw, które można zjeść jedynie przy użyciu rąk bez konieczności siadania przy stole i używania sztućców jest genialna w swej prostocie.

Fingerfod to mogą być małe pierożki, babeczki, koreczki na niewielkich wykałaczkach, miniaturowe kanapeczki, tartinki, gazpacho podane w kieliszkach, pasty serwowane na łyżeczkach, kiełbaski na wykałaczkach znajdujące się w mini rondelku, pokrojone kawałki warzyw wraz z podanym osobno dip. Fingerfood może być słodkie, słone oraz wytrawne.

Fingerfood powinno być wykonane w taki sposób, aby nie było możliwości zabrudzenia siebie, ani współtowarzyszy. Doskonała prezentacja fingerfood jest niezbędna. Zawsze chętniej sięga się po estetycznie wykonane dania, które stanowią także doskonałą dekoracją stołu. Z pomocą przychodzi szereg naczyń do fingerfood, które pomogą nie tylko przygotować niewielkie porcje jedzenia, ale również pięknie je wyeksponować.

W ofercie naszej hurtowni znajdują się m.in. następujące naczynia typu fingerfood:

  • łyżeczki przystawkowe (m.in. standardowe, w kształcie liścia, w kształcie łódeczki)
  • mini brytfanny
  • kieliszki o niewielkiej pojemności np. 0,085 l
  • mini patelnie, mini rondelki i mini wiaderka o średnicy do kilkunastu cm
  • miseczki i naczynia porcelanowe o pojemności od 0,013 l
  • półmiski i salaterki o pojemności od 0,2 l

Naczynia do finegerfood mogą być wykonane z melaminy, stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych. Mogą to być naczynia jednorazowe lub wielokrotnego użytku. 

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl