do kasy suma: 0,00 zł
W czym serwować piwo?
W czym serwować piwo?

Duży wybór szklanych naczyń do piwa nie jest z pewnością wymysłem producentów, bądź fanaberią potencjalnych klientów. Każdy smakosz i znawca piwa wie, iż wybór szkła do określonego rodzaju piwa nie jest przypadkowe. Dane naczynie poza komfortem pica oraz indywidualnymi preferencjami wpływa na zapach, wygląd oraz ogólną ocenę trunku.

Kształt naczynia przekłada się na utrzymanie piany, grubość szkła z kolei odpowiada za widoczność barwy piwa, jego klarowności oraz zmniejszenie wzrostu temperatury, podobnie jak uchwyt czy nóżka naczynia.

Tradycyjny kufel

Najbardziej popularnym rodzajem szkła do serwowania piwa jest tradycyjny kufel. Solidny, ciężki wykonany z grubego szkła kufel cieszy się największym uznaniem mężczyzn. Kufle najczęściej mają zdobienia, które dodają im charakteru. Jednak w ciągu ostatnich lat coraz częściej spotyka się gładkie kufle do piwa, które mają nowoczesny i bardziej delikatny wygląd. Kufle podobnie jak szklanki do piwa mogą mieć różną pojemność oraz kształt. Dostępne są modele podłużne oraz baryłkowate.

Oddzielną kategorię naczyń do piwa stanowią ceramiczne, ręcznie wypalane kufle i kubki do grzanego piwa. Kufel ceramiczny jest odporny na wysokie temperatury, dzięki temu możemy w nim podawać grzane piwo i nie tylko.

Szklanki do piwa i pokale

Bardziej subtelnym naczyniem jest pokal. Specjalna szklanka na nóżce prezentuje się wyjątkowo dobrze. Wykonana zazwyczaj z cienkiego szkła, posiada wąski i smukły kształt. W stosunku do kufla lepiej uwidacznia barwę piwa i jego klarowność.

Obok kufli i pokali najbardziej popularne są szklanki do piwa. Niedrogie szklane naczynia są powszechnie używane w gastronomii. Szklanka do piwa jest praktyczna, klasyczne szklanki dostępne są w barach, restauracjach i innych lokalach.

Inne rodzaje szklanek do piwa

Do pozostałych, niszowych naczyń dedykowanych do piwa należą:

  • Szklanka typu pilsner – wąski, smukły kształt
  • Snifter – szkło o pękatym kształcie do mocnych, droższych odmian
  • Tulip – nawiązujący kształtem do tulipana kumuluje substancje lotne
  • Goblet- wyglądem przypomina kielich, polecany do belgijskich gatunków
  • Weizen – wysoka, smukła szklanka z węższą dolną częścią wspiera głowę
  • Stange – niemieckie szkło na wzór walca do delikatnych piw
  • French Jelly Glass- szklanka z grubego szkła do owocowych odmian piwa
  • Szklanki Pintowe – popularne w USA i Anglii szklanki o pojemności jednej pinty.

Pijmy piwo z przyjemnością, korzystając z odpowiednich naczyń, które spotęgują niejednokrotnie nasze doznania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl