do kasy suma: 0,00 zł
Najważniejsze przybory kuchenne do profesjonalnej kuchni
Najważniejsze przybory kuchenne do profesjonalnej kuchni

Osiągnięcie zaplanowanego efektu w kuchni jest możliwe dzięki odpowiednim przyborom i akcesoriom kuchennym. W profesjonalnej kuchni bardzo ważna jest także jakość wykonania wszelkich akcesoriów, dlatego w sklepie Horeca Polska znajdziesz produkty dobrej jakości, które są chętnie używane przez profesjonalistów w różnych lokalach gastronomicznych.

Noże i deski do krojenia

Niezależnie od tego, co będziesz kroił, potrzebujesz dobrego noża, który będzie wygodnie leżał w ręce. W Horeca Polska znajdziesz bogaty wybór noży kuchennych, a wsród nich specjalne noże do mięsa, do filetowania i trybowania ryb, a także noże Santoku - doskonałe narzędzia do siekania i szatkowania. Wśród małych noży można wybierać, w zależności od przeznaczenia, noże do jarzyn z ostrzem prostym lub falistym, specjalne noże do pomidorów, różne rodzaje noży do obierania, a także nóż do obierania cytrusów. Nie brakuje także rozmaitych obieraczek.
Zwróć uwagę na deski do krojenia o różnych kształtach i wymiarach. Są wykonane z różnych materiałów, zarówno z drewna, jak na przykład uniwersalna, duża deska z drewna bukowego, bukowa, falista deska do krojenia pieczywa, jak i różnokolorowe deski z tworzywa sztucznego, wykonane w różnych rozmiarach. W kuchniach, w których wykonuje się rozbiórkę mięsa, znajdą zastosowanie drewniane kloce masarskie, które można kupić także z dopasowaną stalową podstawą.

Specjalistyczne cięcia

W każdej kuchni przydają się nożyce. Nożyce do drobiu doskonale tną kości, rozcinają skórę i mięso, a ich wygięty kształt i lekko zakrzywione ostrza, ułatwiają porcjowanie drobiu. Rozdrabnianie ziół przy pomocy nożyc do cięcia ziół z pięcioma ostrzami może zastąpić tradycyjne krojenie ziół na desce za pomocą noża. Równoczesne użycie kilku ostrzy pomaga sprawnie pociąć listki i łodyżki na drobne kawałki.
Do rozbiórki mięsa warto kupić specjalne, mocne tasaki i topory masarskie. Specjalnie ukształtowana rękojeść i szerokie ostrze pomagają sprawnie poradzić sobie z obróbką mięs.

Cedzenie, tarcie i przecieranie

Do przygotowywania potraw i napojów niezbędne są takie przybory jak tarki, sitka, cedzaki, czy lejki. W ofercie Horeca Polska znajdują się rozmaite sita: okrągłe, stalowe sita do przesiewania, stożkowe sita do przecierania potraw, czy siatkowe chińskie sito stożkowe do przecedzania. Trudno wyobrazić sobie także pracę kuchni bez różnych cedzaków i wanien cedzakowych, bez których przygotowanie makaronów i kasz, czy mycie drobnych owoców byłoby znacznie trudniejsze. Tarki najczęściej służą do rozdrabniania owoców i warzyw oraz do sera. Niektóre z nich mają tylko jeden rodzaj ostrza i służą np. do tarcia warzyw na grubsze lub cieńsze paseczki, a inne, większe, tworzą 4-6 ścienne zestawy ostrzy, jak np. tarka sześciokątna.

Inne akcesoria

W wyposażeniu kuchni powinno się znaleźć sporo naczyń i przedmiotów, by móc swobodnie gotować. Nie obejdzie się bez różnych łyżek, chochli i łopatek, którymi można się posługiwać przy nalewaniu płynnych sosów i zup, mieszaniu, czy odwracaniu na patelni dań smażonych. Miarki w postaci dzbanków i kubków z podziałką, czy zestawów łyżeczek-miarek o różnej pojemności pomogą precyzyjnie odmierzyć składniki do przygotowania potraw. W przygotowaniu mięsa niezastąpione będą siekacze i tłuczki z gładką powierzchnią, z kratownicą, albo z wypustkami w formie pasków, w zależności od rodzaju mięsa do obróbki. Jeśli wykorzystuje się produkty konserwowe, niezbędne będą otwieracze do konserw.

Dekoracje

Każde danie, które przyciąga uwagę wyglądem, wzbudza większy apetyt. Do dekoracji potraw można wykorzystać talent i zestaw do carvingu, ale duże możliwości stwarzają inne, pojedyncze, proste narzędzia. Okrągłe, kwadratowe i trójkątne obręcze nadadzą kształt miękkim, lecz zwartym potrawom, podobnie jak specjalne foremki do układania ryżu. Specjalne noże do wydrążania i wycinania różnych kształtów z warzyw i owoców pomogą szybko stworzyć fantazyjną dekorację na talerzu z daniem głównym, nie mówiąc o możliwościach wspaniałego dekorowania deserów. Kreatywne osoby potrafią zrobić z tych narzędzi użytek i dzięki temu zdobywać serca klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl