Grawitacyjny korek do wina - najlepszy gadżet na imprezę

Wino jest trunkiem, którego picie i serwowanie wymaga specjalnej oprawy. Nie bez znaczenia jest czas otwarcia, odpowiednia temperatura oraz sposób przechowywania. Podanie wina w dedykowanych kieliszkach i dopasowanie danego aromatu do określonej potrawy jest niezwykle istotne, aby w pełni docenić wszystkie walory wina.

Dlaczego warto pić wino?

Kultura picia wina sięga do odległych czasów. W Polsce po długim okresie picia mocnych trunków, lżejsze pod względem zawartości alkoholu, wina wytrwane oraz słodkie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Celebrujemy czas w granie najbliższych bądź samotnie z kieliszkiem wina, który jako jeden z nielicznych ma walory zdrowotne. Wino czerwone spożywane w rozsądnych ilościach pozytywnie oddziałuje m.in. na nasz układ krwionośny oraz serce.
Otwieranie tradycyjnego wina z korkiem stanowi pewnego rodzaju ceremonię, pomimo coraz większej popularności win z zakręcanym korkiem, tradycyjny system korkowania ma wciąż swoich zwolenników i nie zmieni się to z pewnością przez długi czas.

Po co stosować grawitacyjny korek do wina?

W sytuacji, kiedy zostaje nam niepełna, otwarta butelka wina, należy pamiętać, aby przed schowaniem do lodówki każdorazowo zamknąć ją korkiem. Każdy pasjonat wina ceni tradycyjne korki do wina, jednak włożenie go z powrotem do środka wymaga wysiłku i wprawy. Stosowanie korka do wina ogranicza dostęp powietrza, które jest niekorzystne dla tego rodzaju trunku. Producenci akcesoriów barmańskich, kuchennych prześcigają się w produkcji różnorodnych form do zamykania trunków. Wiele z nich ma efektowną formę w postaci kolorowych końcówek. Tego typu korki zazwyczaj nie zawsze mieszczą się w chłodziarce bądź lodówce. Korek grawitacyjny Horeca Polska jest niewielkich rozmiarów, bez problemu mieści się nałożony na butelkę w lodówce. Dodatkowo chcąc nalać wino, nie musimy go każdorazowo ściągać, wystarczy przechylić butelkę, a specjalny system automatycznie otworzy korek pod wpływem grawitacji.

Zalety korka grawitacyjnego do wina:

- zapobieganie procesowi utleniania wina
- zachowanie aromatu oraz smaku
- wygodny system zamykania i otwierania w dowolnym momencie.
Wybierając odpowiednie kieliszki pod względem kształtu, pojemności oraz rodzaju szkła nie zapominajmy o akcesoriach do wina, korek grawitacyjny do wina Horeca Polska to doskonały wybór, rekomendowany przez Panią Gadżet.

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl