Najdziwniejsze potrawy świata

Z cyklu najdziwniejsze potrawy świata - Sannakij - przysmak Koreańczyków.

Sannakij to surowe owoce morza. Nic szczególnego, prawda? W końcu dzięki sushi czy sashimi tego typu dania stały się dla nas jak chleb powszedni. Jednak tu czeka was mała niespodzianka. Sannakij to:

  • Owoce morza? - tak - ośmiornica
  • Surowe? - tak
  • Martwe? - niekoniecznie

Omawiane danie to surowa ośmiornica, która jest krojona i polewana olejem sezamowym. Małe kawałki na talerzu nadal wiją się i za pomocą przyssawek zmieniają miejsce swojego położenia. Patrząc na danie można sobie wyobrazić co dzieje się w ustach jedzącego. Potrawa podawana jest tylko i wyłącznie na ryzyko i odpowiedzialność konsumenta, gdyż przyssawki mogą przykleić się do gardła i doprowadzić do uduszenia. Jedyny sposób na wygranie ze swoim posiłkiem to szybkie jedzenia. Przesuwające się w przełyku macki to musi być ciekawe doświadczenie. Chcecie spróbować? :)

Myślę, że na naszych talerzach i półmiskach to danie będzie prezentować się wyśmienicie. Zarówno zastawa z porcelany jak i melaminy podkreśli charakter tego dania. Do pokrojenia polecam oczywiście nasze noże. Deska też się przyda :)

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl