Qking nowa marka odzieży kucharskiej

Dokładnie rok temu narodził się pomysł stworzenia własnej marki z odzieżą gastronomiczną. Spędziliśmy mnóstwo czasu, zastanawiając się jaką odzież chcemy produkować, jaką nazwę marki oraz logotyp wybrać. Wielokrotnie nie zgadzaliśmy się i nie mogliśmy podjąć ostatecznej decyzji. W momencie, gdy przy jednym stole spotyka się kilka mocnych charakterów, nic nie jest proste. Każdy chce postawić na swoim. Tak też było w naszym przypadku :) Odbyliśmy niejedną debatę, próbując podjąć właściwą decyzję. I wiecie co? Ostatecznie skorzystaliśmy z rady profesjonalistów. Nawiązaliśmy współpracę z cudowną Projektantką, która poprowadziła nas przez nieznane terytorium. Na żadnym etapie nie było łatwo. Więcej było przeszkód, aniżeli mogliśmy sobie wyobrazić, ale zacznijmy od początku.

Początki pracy nad marką odzieży kucharskiej

Z powodzeniem od kilku lat działamy na rynku horeca w zakresie dystrybucji oraz sprzedaży odzieży gastronomicznej. Sprowadzamy dla naszych klientów najbardziej wyszukane modele, jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce marki EGO CHEF. Staramy się, jak możemy, aby spełnić oczekiwania pracowników sektora gastronomicznego. Cieszymy się, widząc naszą odzież w dużych, ale także w tych mniejszych restauracjach. Wasze zadowolenie to nasza satysfakcja. Dlatego z biegiem lat nie mogło być inaczej, chcieliśmy więcej i więcej. Pomysł, decyzja przyszła z samej góry. Debatom, od czego zacząć nie było końca. Na początek postawiliśmy na bluzy kucharskie oraz zapaski w dwóch podstawowych kolorach: białym oraz czarnym. Tylko kto to zaprojektuje? I co z nazwą?

Odzież QKING - Skąd wzięła się nazwa marki?

W pierwszym etapie opracowywania projektu nowej marki kucharskiej mieliśmy założenie, aby nazwa była krótka i łatwa do zapamiętania. Naszym pomysłem było słowo powstałe w wyniku połączenia dwóch pierwszych liter imion osób pracujących przy projekcie. Wzorów logotypów mieliśmy wiele, ale żaden nie do końca spełniał nasze wymagania. Tutaj z pomocą przyszła nasza Pani Projektant, która zainspirowała się filmem „Ugotowany” z fantastyczną rolą Bradleya Coopera w obrębie wyglądu naszych bluz kucharskich, jak i logotypu. Otrzymaliśmy piękną, iście królewską nazwą dla naszej odzieży – QKING. W naszej ocenie nazwa odzwierciedla naszych odbiorców, którzy są królami w swoim fachu. Zależy nam, aby ich ubiór pomagał, a nie przeszkadzał. Był komfortowy, ale jednocześnie prezentował się fenomenalnie. Wasze dobre samopoczucie jest naszą nagrodą.

Projekt odzieży gastronomicznej

Przy wyborze Projektanta mieliśmy dużo szczęścia. Trafiliśmy na przecudnego człowieka, który jest nie tylko profesjonalistą i znawcą tematu, ale przede wszystkim pasjonatem. To ważna kwestia, gdy się kocha swoją pracę. Z założenia projekt naszej odzieży miał być nowatorski, nie chcieliśmy powielać wzorów innych firm. Zależało nam, aby osoba pracująca w naszej odzieży gastronomicznej czuła się swobodnie. Dopracowanie idealnego wykroju nie jest łatwe. W międzyczasie było wiele zmian. W naszych bluzach kucharskich QKING nie mogło zabraknąć elementów z siatki, która przepuszcza powietrze. Testowaliśmy wiele rozwiązań i wybraliśmy takie, które w naszej ocenie jest najlepsze. Pomyśleliśmy także o bezpiecznej kieszonce na telefon. Z powodu dużej odległości kontaktowaliśmy się z Projektantką głównie mailowo, telefonicznie oraz poprzez video konferencje. Na bazie tych rozmów po dwóch miesiącach mieliśmy gotowe projekty. Nie pozostało nic innego jak tylko wybrać materiał i odszyć wzory. Tu też nie obyło się bez problemów.

Materiał na odzież gastronomiczną QKING

Wybór odpowiedniej tkaniny to nie lada wyzwanie. Oferta na rynku jest bardzo bogata, trzeba tylko wiedzieć na co zwracać uwagę. Przez nasze ręce przeszło wiele materiałów, testowaliśmy je i odrzucaliśmy kolejne. Zależało nam, aby była to mieszkanka bawełny oraz poliestru o odpowiedniej gramaturze. Czyli aby materiał nie był zbyt gruby, sztywny ani zbyt cienki, poddający się. Początkowo mieliśmy się ograniczyć do dwóch podstawowych kolorów tj. białego i czarnego. Jednak bluza kucharska w szarym kolorze oraz granatowa bluza kucharska zdobyły nasze serca. Sprawdzaliśmy także materiał typu siateczka przepuszczający powietrze. Testy odbywały się podczas ćwiczeń na siłowni. W końcu zapadła decyzja, przyszły bele materiału. Wszystko było w porządku, jednak w momencie, kiedy do naszego kraju zawitał wirus, wszystko się posypało. Nagle pojawił się problem z dostępnością i musieliśmy zacząć wszystko od nowa. Finalnie dokonaliśmy jeszcze lepszego wyboru. Kucharze testowali już nasze bluzy i zapaski kucharskie, mamy pozytywny odzew. Czekamy na opinie nowych klientów.

Wybór szwalni

Na polskim rynku nie brakuje szwalni. Jednak aby wybrać tę jedną jedyną, trzeba się napracować. W tym temacie, pomogła nam znowu Pani Projektant. Postawiliśmy na sprawdzoną firmę. O ile wykrój oraz odszycie było na medal, to czas realizacji wydłużył się potrójnie od oczekiwanego. Sam haft wymagał dużo czasu, początkowo odbywały się próbne wzory logotypu na odzieży, w momencie, gdy została wybrana najlepsza wersja, mogliśmy ruszyć dalej. Uwierzcie, uszycie jednej bluzy kucharskiej zajmuje sporo czasu. Do tego dochodzą wstawki z siateczki Coolmax. Dla porównania uszycie bluzy Szwaczki porównują do uszycia damskiego żakietu.

Nazwa kolekcji odzieży kucharskiej

W temacie nazwy kolekcji długo nie mogliśmy się zdecydować. Nazwa dla kolekcji obejmującej bluzy oraz zapaski kucharskie okazała się wyzwaniem dla całego zespołu. Pomysłów było dużo, jednak żaden nie został wybrany jednomyślnie. Początkowo miały to być określenia nawiązujące do tytułów królewskich oraz szlacheckich, ale porzuciliśmy ten pomysł. W momencie, gdy zostaliśmy postawieni pod ścianą i należało zlecić etykiety do druku, postawiliśmy na przypadek. Często o najlepszych decyzjach decyduje los. Jak to było? Encyklopedia i wybór na chybił trafił. Padło na słowo KABAT, co oznacza dawny rodzaj okrycia wierzchniego typu kurtka, kaftan. Jak tu nie wierzyć w przypadki? Często o najlepszych decyzjach decyduje los.

Nowa polska marka kucharska

Po niespełna roku od momentu powstania pomysłu nowej formy działalności mamy w rękach wyjątkowy produkt. Mamy nadzieję, że marka QKING spełni wasze oczekiwania. Wybierzcie polską odzież kucharską, która zapewni wam dobry wygląd i wygodę jednocześnie. Od dzisiaj bluzy i zapaski kucharskie QKING przejmują kuchenne zaplecza.

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl