do kasy suma: 0,00 zł
Karafki – modne, eleganckie i praktyczne
Karafki – modne, eleganckie i praktyczne

Karafki – modne, eleganckie i praktyczne

Karafki pojawiały się na stołach od dawien dawna, jednak najczęściej kojarzone były z naczyniem na alkohol. Od jakiegoś czasu karafki coraz częściej pojawiają się na stołach w restauracjach jak i w domach. Stały się ciekawym, ozdobnym i przede wszystkim funkcjonalnym naczyniem. Nawet w małym gronie przyjaciół warto zadbać o stylowe podanie napoju.

Karafka na wodę służy do podawania nie tylko wody, ale do dowolnego napoju, czyli np. soku, kompotu, lemoniady, mrożonej herbaty, nalewki lub innego trunku. Stawianie napoju w oryginalnym opakowaniu, czyli soku w kartonie lub w butelce jest zdecydowanie nieeleganckie. Aby uniknąć takiej sytuacji warto sięgnąć po karafkę. Obecne ich wybór jest naprawdę ogromny! Wynika to z tego, iż karafka stała się elementem dekoracyjnym, a ludzie coraz częściej zwracają uwagę na to, jak ich posiłek/napój jest podany. Mamy przeróżne kształty i wzory tych produktów. Szklana karafka uzupełnia nakrycie stołu nie tylko w restauracji, na przyjęciu czy na spotkaniu z przyjaciółmi. Jest doskonałym dodatkiem do codziennego obiadu z rodziną bądź do romantycznej kolacji we dwoje.

Wybór karafek jest tak duży, że można delikatnie wpaść w zakłopotanie. Ułatwimy Wam to zadanie i wyjaśnimy czym różnią się od siebie. Po pierwsze musimy zastanowić się w jakim celu będziemy jej używać oraz jaka pojemność jest potrzebna. Proste, idealnie przezroczyste naczynie pasuje do każdej okazji i aranżacji stołu. Jeśli chodzi o napoje bezalkoholowe (woda, soki itp.) produkt powinien posiadać szerszą szyjkę i nie musi posiadać korka, choć często są one elementem ozdobnym i można na taką się zdecydować. Najczęściej są to korki podobne do tych od wina, jednak pasują do szerokiej szyjki. Jeśli chodzi o ich kształt i wzory musimy zastanowić się nad ofertą i wybrać tę, która najbardziej pasuje. Tutaj występuje pełna dowolność. Co do pojemności, najpraktyczniejsze są te od 0,5 do 1 litra. Przede wszystkim można przechowywać je w lodówce, co jest zbawienne w upalne dni. Warto pamiętać, że najlepszą temperaturą dla wody i soków jest 8 stopni Celsjusza. Inną sprawą jest to, że po prostu łatwo się z nich nalewa, dobrze trzyma się ją w ręce. Natomiast napoje alkoholowe powinny znajdować się w karafkach do 0,5 litra i oczywiście muszą posiadać korek.

Dorosły człowiek powinien pić około 2 litry wody dziennie. Jeżeli na biurku w pracy lub na stole w domu postawimy piękną, elegancką karafkę z wodą, do której można dodać miętę, cytrynę lub limonkę, gwarantuję, że chętniej po nią sięgniemy.

Zajrzyjcie tutaj, aby zapoznać się z ofertą naszych karafek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl