Wybieramy akcesoria barowe do lokalu

W pełni profesjonalny bar charakteryzuje się bogatym wyposażeniem. Jego przestrzeń powinna bez problemu pomieścić akcesoria i sprzęt niezbędny do przygotowania napojów, służyć do serwowania drinków i zapewnić miejsce dla osób lubiących spożywać alkohol w jego bezpośrednim kontakcie. Istotną kwestią jest również wygląd baru i jego funkcjonalność. Jak zaplanować takie miejsce oraz które akcesoria sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury.

Zaplanowanie przestrzeni dla barmana

Kwestia zaprojektowania odpowiedniego miejsca pracy dla barmana wiąże się z tym, aby większość wyposażenia była na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie przestrzeń musi być na tyle duża, aby nie zahaczać o blat i szafki. Funkcjonalność na pierwszym miejscu! Najlepiej, gdyby w najbliższej odległości znajdowały się urządzenia chłodnicze oraz zlew. Niezwykle istotne jest, aby akcesoria barmańskie były zawsze pod ręką. Mniej używane sprzęty takie jak mikser, shaker, blender czy wyciskacze do soków, mogę być postawione w większej odległości od punktu centralnego, w którym będzie przebywał barman.

Jednym z najważniejszych elementów każdego baru jest zmywarka. W godzinach szczytu i największej ilości klientów produkt pozwoli na szybkie wyczyszczenie sprzętu i jego ponowne użycie. Nikt nie wyobraża sobie, że może czekać na ulubionego drinka z powodu braku kieliszków i szklanek. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie środków w zmywarkę gastronomiczną do szkła. Produkt nadaje się do mycia w tak zwanych krótkich cyklach. Na blacie powinny również znaleźć się podstawowe i najczęściej używane przedmioty takie jak: deski do krojenia, dyspensery, pojemniki, maty barmańskie oraz inne drobne, ale ważne akcesoria typu otwieracz, sitko, korek czy łyżeczka. Na koniec pamiętaj, o najprostszych produktach takich jak kosze na śmieci czy wszelkiego rodzaju miarki.

Odpowiednie szkło - kluczem do sukcesu

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych akcesoriów najważniejszą rolę w każdym barze pełni szkło. Za jego pomocą klienci mogą cieszyć się smakiem ulubionych alkoholi, ale również można je potraktować jako jeden z elementów ozdobnych. W najlepszych barach, za pomocą między innymi wieszaków do kieliszków i podświetlanych półek, tworzy się znakomity rodzaj dekoracji. Montaż takiego produktu jest prosty i gwarantuje utrzymanie ciężaru szkła bez obawy o jego potrzaskanie. Ten i inne akcesoria barowe znajdziesz w naszym sklepie Horeca Polska. Nasze produkty charakteryzuje wysoka jakość, niska cena i grono zadowolonych klientów. Sprawdź już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl