Rękawice kuchenne - jaką wybrać?

Rękawice kuchenne to jedne z najważniejszych akcesoriów w każdej kuchni. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym kucharzem pracującym w jednej z najlepszych restauracji w mieście, czy gotujesz w domu dla swoich bliskich. Przenoszenie gorących dań, wyciąganie ich z piekarnika lub dotykanie rozgrzanych naczyń, bez odpowiedniego zabezpieczenia, może skutkować oparzeniami. Z tego względu, warto mieć w swojej kuchni przynajmniej kilka par rękawic kuchennych. Jak wybrać odpowiedni produkt? Zapraszamy do lektury.

Do czego używamy rękawic kuchennych?

Głównym zadaniem rękawic kuchennych jest ochrona dłoni przed gorącymi daniami, które na przykład pieczemy w naczyniu żaroodpornym. Część osób używa do tego ręczników lub ścierek, ale nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Niestabilnie trzymane naczynie może wysunąć się z dłoni i w rezultacie wylądować na ziemi lub poparzyć Twoje ciało. Właśnie dlatego z pomocą przychodzą odpowiednie rękawice kuchenne, które oprócz posiadania kilku warstw materiału, zapewniają mocny i pewny chwyt. Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów tego typu produktów i mimo, że większość z nich wygląda podobnie, posiadają różne cechy.

Rodzaje rękawic kuchennych

Podstawową kategorią rękawic są klasyczne rękawice kuchenne. Mają zazwyczaj kilka warstw materiału, który ma za zadanie chronić dłonie od gorąca i jest zazwyczaj wykonany z bawełny lub innych tkanin syntetycznych. Polecamy modele z jednym kciukiem, który poprawia chwyt. Klasyczne rękawice kuchenne powinny znaleźć się w każdej kuchni. Drugą kategorią są rękawice lateksowe. Lateks bezszwowy, z którego zostały wykonane wraz z marszczeniami ułatwiającymi uchwyt śliskich elementów, doskonale izolują i zabezpieczają dłoń przed detergentami, płynami oraz kwasami. Produkt przeznaczony jest w głównej mierze do mycia naczyń.

Rękawice piekarskie to kolejna grupa produktów przeznaczonych do pracy przy piecu. Zapewniają bezpieczeństwo w trakcie obchodzenia się z gorącymi przyborami, zachowując odporność na temperatury do +300 °C. Dzięki temu możesz bez obaw wyjmować z pieca i piekarnika rozgrzane naczynia. Ich wyjątkowa długość zapewnia ochronę nadgarstków i przedramion. Zamykając naszą listę, należy wspomnieć również o rękawicach stalowych, które przydają się do szatkowania i otwierania ostrych puszek, oraz odpornych na działanie oleju rękawicach termicznych. Wszystkie wymienione rękawice znajdziesz w naszym sklepie Horeca Polska.

Komentarze do wpisu (0)

Dane osobowe, które pozostawiasz w komentarzu, będą użyte w celu publikacji na naszej stronie pod komentowanym artykułem. Więcej w Polityce prywatności. Jednocześnie zostałam/em poinformowany, że administrator zastrzega sobie możliwość moderacji komentarzy lub odmowy ich publikacji jeżeli będą naruszać Regulamin, przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl